infolinia 22 250-22-76 (pon-pią: 8-16, sob: 8-14)

Gripex Max * 20tabl

0/5    (0 opinie)
Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.
22,90
ilość sztuk:
kupuję
Gripex Max * 20tabl
Powiadom znajomego

<html><b>Nazwa produktu leczniczego: Gripex Max</b> <br />
<br />

<b>Skład:</b> Paracetamolum Pseudoephedrini hydrochloridum Dextromethorphani hydrobromidum <br />

<b>Postać farmaceutyczna:</b> tabletki powlekane <br />

<b>Dawka:</b> 500 mg 30 mg 15 mg<br />

<b><br />
Działanie</b><br />
Preparat złożony o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, głównie przez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1 h. Wiąże się z białkami osocza w około 25%. T0,5 wynosi 1,6-3,8 h. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem. Pseudoefedryna jest sympatykomimetykiem, działa na receptory Îą-adrenergiczne błony śluzowej górnych dróg oddechowych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1,5 h. Wydala się głównie z moczem, w postaci niezmienionej. Dekstrometorfan jest pochodną leworfanolu. Mechanizm działania polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w rdzeniu przedłużonym, najprawdopodobniej poprzez blokowanie receptorów opioidowych. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 2 h. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem. <br />
<br />
<b>Wskazania</b><br />
Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, suchy kaszel, ból głowy lub gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe). <br />
<b><br />
Przeciwwskazania</b><br />
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciężkie nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, astma oskrzelowa, choroba alkoholowa, przewlekły kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny, niewydolność oddechowa lub ryzyko jej wystąpienia. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Okres karmienia piersią. Tabletek Gripex nie należy stosować u dzieci do ukończenia 6 rż., syropu i tabletek Gripex Max u dzieci do ukończenia 12 rż. <br />
<b><br />
środki ostrożności</b><br />
Stosowanie preparatu przez pacjentów z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością nerek, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu serca, rozedmą płuc, podwyższonym ciśnieniem śródgałkowym, przerostem gruczołu krokowego, nadczynnością tarczycy lub cukrzycą. <br />
<b><br />
Ciąża i laktacja</b><br />
W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią. <br />
<b><br />
Działania niepożądane</b><br />
Mogą wystąpić: zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi (aż do wstrząsu), napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego. U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca. <br />
<b><br />
Interakcje</b><br />
Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Paracetamol może nasilać działanie przeciwzakrzepowych leków pochodnych kumaryny. Leki wzmagające perystaltykę przewodu pokarmowego (np. metoklopramid) przyspieszają, a hamujące perystaltykę (np. propantelina)-opóAoniają wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego. Jednoczesne stosowanie paracetamolu z lekami indukującymi enzymy mikrosomalne wątroby, tj. niektórymi lekami nasennymi, lekami przeciwpadaczkowymi (fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), rifampicyną oraz alkoholem zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby, z zydowudyną ryzyko neutropenii. Nie stosować jednocześnie z inhibitorami MAO i w ciągu 2 tygodni po ich odstawieniu. Preparat podawany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę, ponadto inhibotory MAO zwiększają biodostępność pseudoefedryny i wydłużają czas jej eliminacji. Salbutamol może nasilać działanie pseudoefedryny. Preparatu nie należy stosować jednocześnie z sympatykomimetykami i trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi. W skojarzeniu z preparatami pobudzającymi układ współczulny (leki zwężające naczynia krwionośne błon śluzowych, hamujące łaknienie, psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy) może podwyższać ciśnienie tętnicze krwi. Chlorek amonu wydłuża czas działania efedryny. Pseudoefedryna osłabia działanie leków hipotensyjnych, stosowana z glikozydami naparstnicy może powodować arytmię. <br />
<br />
<b>Dawkowanie</b><br />
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2 tabl. Gripex lub 1-2 tabl. Gripex Max lub 30 ml syropu, stosować 3-4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabl. lub 120 ml syropu. Dzieci 7-12 rż.: 1 tabl. Gripex 3-4 razy na dobę, maksymalna dawka dobowa wynosi 4 tabl. <br />
<br />
<b>Uwagi</b><br />
W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu. Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.</html>


Infolinia

Masz pytania? Potrzebujesz porady farmaceuty? Skontaktuj się z nami.
tel. 22 250-22-76

Polecamy

WYSYŁKA GRATIS!

Kupuj ile dusza zapragnie wysyłka kurierem "7" to jedyne:
Kurier "7" GRATIS (wpłata na konto):
Przesyłka (300-1000zł) - 0zł
Kurier "7" wpłata na konto:
Przesyłka (1-299,99zł) - 15zł
Kurier "7" płatność przy odbiorze (Pobranie):
Przesyłka (1-399,99zł) - 17zł
Kurier "7" płatność przy odbiorze (Pobranie):
Przesyłka (400-1000zł) - 0zł

copyright by Apteka FM