infolinia 22 250-22-76 (pon-pią: 8-16, sob: 8-14)

Apap Extra tabl.powl. (0,5g+0,065g) 10tabl

0/5    (0 opinie)
Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.
6,80
ilość sztuk:
kupuję
Apap Extra tabl.powl. (0,5g+0,065g) 10tabl
Powiadom znajomego

<html>Nazwa produktu leczniczego: Apap Extra

Skład: Paracetamolum Coffeinum

Postać farmaceutyczna: tabletki powlekane

Dawka: 500 mg 65 mg

Działanie
Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie w osoczu pojawia się po 1 h. Wiąże się z białkami osocza w 25-50%. T0,5 wynosi 2-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem. Kofeina działa pobudzająco na o.u.n., przez co poprawia zdolność kojarzenia oraz znosi uczucie zmęczenia. Zwiększa pojemność minutową serca i przepływ krwi przez naczynia wieńcowe, pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz nasila diurezę. Szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wiąże się z białkami osocza w 25%. T0,5 wynosi 3-7 h. Jest metabolizowana w wątrobie i wydalana z moczem. W ciąży obserwowano spowolnienie metabolizmu kofeiny i podwyższone stężenia we krwi, przy niezwiększonej dawce. Przenika do mleka matki.

Wskazania
Bóle o różnej etiologii: ból głowy (w tym migrena), bóle mięśniowe, ból zębów, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie oraz bóle kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Aagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Zaburzenia rytmu serca. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Nie należy stosować w I trymestrze ciąży, w okresie karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 13 rż.

środki ostrożności
Stosowanie preparatu przez pacjentów z niewydolnością wątroby, nadużywających alkoholu oraz głodzonych stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością tarczycy oraz zaburzeniami snu (bezsenność).

Ciąża i laktacja
Preparat jest przeciwwskazany w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane
Mogą wystąpić: niemiarowość rytmu serca, bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka). Rzadko obserwowano agranulocytozę, bardzo rzadko trombocytopenię.

Interakcje
Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. Paracetamol może nasilać działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych i doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Jednoczesne stosowanie z rifampicyną, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami lub innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomalne zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Paracetamol podawany jednocześnie z chloramfenikolem może zwiększać jego stężenie we krwi. Paracetamol podawany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę; stosowany z zydowudyną zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby oraz może powodować neutropenię. Jednoczesne podawanie preparatu z sympatykomimetykami i hormonami tarczycy może nasilać częstoskurcz. Doustne środki antykoncepcyjne, cymetydyna, chinolony i werapamil spowalniają metabolizm kofeiny.

Dawkowanie
Dorośli i dzieci od 13 rż.: 1-2 tabl. co 4-6 h. Maksymalna dawka wynosi 8 tabl. na dobę.

Uwagi
W czasie stosowania leku nie należy pić alkoholu.</html>


Infolinia

Masz pytania? Potrzebujesz porady farmaceuty? Skontaktuj się z nami.
tel. 22 250-22-76

Polecamy

WYSYŁKA GRATIS!

Kupuj ile dusza zapragnie wysyłka kurierem "7" to jedyne:
Kurier "7" GRATIS (wpłata na konto):
Przesyłka (300-1000zł) - 0zł
Kurier "7" wpłata na konto:
Przesyłka (1-299,99zł) - 15zł
Kurier "7" płatność przy odbiorze (Pobranie):
Przesyłka (1-399,99zł) - 17zł
Kurier "7" płatność przy odbiorze (Pobranie):
Przesyłka (400-1000zł) - 0zł

copyright by Apteka FM