infolinia 22 250-22-76 (pon-pią: 8-16, sob: 8-14)

Apap Noc tabl.powl. 0,5g+0,025g 24tabl.(2b

0/5    (0 opinie)
Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.
12,50
ilość sztuk:
kupuję
Apap Noc tabl.powl. 0,5g+0,025g 24tabl.(2b
Powiadom znajomego

<html>Nazwa produktu leczniczego: Apap Noc

Skład: Paracetamolum Diphenhydraminum

Postać farmaceutyczna: tabletki powlekane

Dawka: 500 mg 25 mg

Działanie
Preparat łączy w sobie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie paracetamolu oraz nasenne i sedatywne działanie difenhydraminy. Mechanizm działania paracetamolu polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego. Zapobiega to tworzeniu się prostaglandyn w o.u.n., czego efektem jest podwyższenie progu bólowego. Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1 h, T0,5 wynosi 2-4 h. Czas działania przeciwbólowego określa się na 4-6 h, a przeciwgorączkowego na 6-8 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki. Difenhydramina jest nieselektywnym antagonistą receptorów H1 (I generacja). Hamuje wodnisty wyciek z błony śluzowej nosa, świąd, kichanie i łzawienie oczu. Aatwo przenika przez barierę krew - mózg i oddziałuje na receptory serotoninowe i H1 w o.u.n. ułatwiając zasypianie. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1-2 h, T0,5 wynosi 4-8 h. Działanie utrzymuje się przez 4-6 h. W 50% metabolizowana jest w wątrobie.

Wskazania
Krótkotrwałe leczenie bólu: ból głowy, bóle kostno-stawowe, mięśniowe, ból zębów, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle, bóle związane z przeziębieniem i grypą, powodującego trudności w zasypianiu.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Jaskra. Rozrost gruczołu krokowego. Porfiria. Astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia. Dzieci poniżej 13 rż.

środki ostrożności
Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, myasthenia gravis, nadczynnością tarczycy, zwężeniem odAowiernika oraz u osób w podeszłym wieku.

Ciąża i laktacja
Preparatu nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane
Nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, ostre uszkodzenie wątroby, martwica brodawek nerkowych, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny), senność, zawroty głowy, suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa, zaburzenia częstości skurczów serca, niewyraAone widzenie, zatrzymanie moczu, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w pojedynczych przypadkach trombocytopenia i agranulocytoza.

Interakcje
Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (warfaryna, pochodne kumaryny), leków działających depresyjnie na o.u.n. (nasenne, anksjolityki, opioidowe przeciwbólowe). Może nasilać działanie i zwiększać toksyczność leków neuroleptycznych (haloperidol i inne pochodne butyrofenonu), przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital), rifampicyny. Paracetamol podawany jednocześnie z chloramfenikolem może zwiększać jego stężenie we krwi.

Dawkowanie
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 13 rż.: 1-2 tabl. 30 min. przed snem.

Uwagi
W czasie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.</html>


Infolinia

Masz pytania? Potrzebujesz porady farmaceuty? Skontaktuj się z nami.
tel. 22 250-22-76

Polecamy

WYSYŁKA GRATIS!

Kupuj ile dusza zapragnie wysyłka kurierem "7" to jedyne:
Kurier "7" GRATIS (wpłata na konto):
Przesyłka (300-1000zł) - 0zł
Kurier "7" wpłata na konto:
Przesyłka (1-299,99zł) - 15zł
Kurier "7" płatność przy odbiorze (Pobranie):
Przesyłka (1-399,99zł) - 17zł
Kurier "7" płatność przy odbiorze (Pobranie):
Przesyłka (400-1000zł) - 0zł

copyright by Apteka FM