infolinia 22 250-22-76 (pon-pią: 8-16, sob: 8-14)
Podczas próby wstawienia produktu do koszyka wystąpił błąd

Aspirin (imp.równ.) tabl. 0,5g 100tabl.(bl

0/5    (0 opinie)
Producent: INTER PHARMA SP. Z O.O.
5,50
ilość sztuk:
kupuję
Aspirin (imp.równ.) tabl. 0,5g 100tabl.(bl
Powiadom znajomego

<html>Nazwa produktu leczniczego: Aspirin

Skład: Acidum acetylsalicylicum

Postać farmaceutyczna: tabletki

Dawka: 500 mg

Wielkość opakowania: 100 tabl.

Działanie
Kwas acetylosalicylowy działa głównie przez hamowanie uwalniania i biosyntezy prostaglandyn z nienasyconych kwasów tłuszczowych; zmniejsza agregację płytek krwi przez blokowanie uwalniania z płytek kwasu adenozynodifosforowego i tromboksanu A2. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie, a także długotrwale hamuje agregację płytek krwi. Szybko i całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wiąże się z albuminami osocza w 66-98%. Przenika przez łożysko i do mleka matki. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany przez nerki. T0,5, po podaniu &gt; 3 g kwasu acetylosalicylowego na dobę, wynosi ok.15 h.

Wskazania
Bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, gorączka.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne salicylany. Skaza krwotoczna. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Napady astmy oskrzelowej w wywiadzie wywołane podaniem salicylanów lub substancji czynnej o podobnym działaniu, szczególnie NLPZ. Równoczesne leczenie metotreksatem w dawce â‰Y 15 mg na tydzień. III trymestr ciąży. Dzieci do ukończenia 12 rż. (ryzyko wystąpienia zespołu Reye&#39;a). Tabletek musujących, ze względu na zawartość sodu, nie należy stosować u pacjentów na diecie z małą zawartością sodu.

środki ostrożności
Ostrożnie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na NLPZ lub inne substancje alergizujące, leczonych jednocześnie lekami przeciwzakrzepowymi, u pacjentów z zaburzoną czynnością wątroby lub nerek, chorobą wrzodową lub krwawieniami z przewodu pokarmowego w wywiadzie, niedoborem G-6-PD. U pacjentów ze zmniejszonym wydalaniem kwasu moczowego preparat może wywołać napad dny moczanowej.

Ciąża i laktacja
W I i II trymestrze ciąży preparat można stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego dziecka. Preparat jest przeciwwskazany w III trymestrze ciąży. Karmienie piersią należy przerwać, gdy matka regularnie stosuje duże dawki kwasu acetylosalicylowego.

Działania niepożądane
Mogą wystąpić: ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, które mogą prowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy (w tym perforacja), zawroty głowy i szumy uszne, reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, odczyny skórne, reakcje anafilaktyczne, astma oskrzelowa, obrzęk naczynioruchowy), zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, wydłużenie czasu protrombinowego, trombocytopenia. Rzadko: zaburzenia czynności wątroby, hipoglikemia, reakcje skórne o szczególnie ciężkim przebiegu, a po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego - martwica brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek. Długotrwałe przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas dalszego stosowania preparatu. Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy; ryzyko wystąpienia tych działań jest większe u pacjentów z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym z polipami błony śluzowej nosa.

Interakcje
Kwas acetylosalicylowy nasila toksyczne działanie metotreksatu na szpik kostny (zmniejszenie klirensu nerkowego metotreksatu oraz wypieranie metotreksatu przez salicylany z połączeń z białkami osocza). Jeżeli dawka metotreksatu jest â‰Y 15 mg na tydzień nie stosować preparatu; w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności. Jednoczesne stosowanie z lekami przeciwzakrzepowymi (pochodne kumaryny, heparyna) może spowodować wydłużenie czasu krwawienia i krwotoków (właściwości antyagregacyjne kwasu acetylosalicylowego oraz wypieranie leków przeciwzakrzepowych z połączeń z białkami), z NLPZ zwiększa ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej, krwawień z przewodu pokarmowego i uszkodzenia nerek. Kwas acetylosalicylowy osłabia działanie leków przeciw dnie moczanowej, np. probenecydu i benzbromanonu (konkurencja w procesie wydalania kwasu moczowego przez kanaliki nerkowe), antagonistów aldosteronu, diuretyków pętlowych i leków przeciwnadciśnieniowych. Zwiększa stężenie digoksyny we krwi (zmniejszenie wydalania digoksyny przez nerki), barbituranów i związków litu. Nasila działanie leków przeciwcukrzycowych, np. insuliny i pochodnych sulfonylomocznika (właściwości hipoglikemizujące kwasu acetylosalicylowego oraz wypieranie pochodnych sulfonylomocznika z połączeń z białkami) i sulfonamidów. W przypadku łącznego stosowania z lekami trombolitycznymi lub innymi lekami antyagregacyjnymi, np. tiklopidyną, może dojść do wydłużenia czasu krwawienia i krwotoków. Kwas acetylosalicylowy w dawkach â‰Y 3 g/dobę osłabia działanie leków moczopędnych i inhibitorów ACE (zmniejszenie filtracji kłębuszkowej). Kwas acetylosalicylowy może nasilać działanie ototoksyczne furosemidu. Glikokortykosteroidy o działaniu ogólnym (z wyjątkiem hydrokortyzonu stosowanego jako terapia zastępcza w chorobie Addisona) stosowane jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym mogą zwiększać ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego oraz ryzyko przedawkowania salicylanów po zakończeniu przyjmowania glikokortykosteroidów; zmniejszają stężenie salicylanów we krwi w trakcie kortykoterapii. Kwas acetylosalicylowy zwiększa toksyczność kwasu walproinowego przez wypieranie go z połączeń z białkami. Kwas walproinowy nasila działanie antyagregacyjne kwas acetylosalicylowego. Jednoczesne spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko choroby wrzodowej i krwawień z przewodu pokarmowego.

Dawkowanie
Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. co 4-8 h; maksymalnie 8 tabl. dziennie. Dzieci powyżej 12 rż.: 1 tabl. co 4-8 h, do 3 razy dziennie. Tabletki musujące należy rozpuścić w szklance wody. Przyjmować po posiłkach.

Uwagi
Preparat może prowadzić do wydłużenia czasu krwawienia w czasie lub po zabiegach chirurgicznych (włącznie z niewielkimi zabiegami, np. ekstrakcją zęba).</html>

Niewystarczająca ilość produktu na stanie
Produkt chwilowo niedostępny

Infolinia

Masz pytania? Potrzebujesz porady farmaceuty? Skontaktuj się z nami.
tel. 22 250-22-76

Polecamy

WYSYŁKA GRATIS!

Kupuj ile dusza zapragnie wysyłka kurierem "7" to jedyne:
Kurier "7" GRATIS (wpłata na konto):
Przesyłka (300-1000zł) - 0zł
Kurier "7" wpłata na konto:
Przesyłka (1-299,99zł) - 15zł
Kurier "7" płatność przy odbiorze (Pobranie):
Przesyłka (1-399,99zł) - 17zł
Kurier "7" płatność przy odbiorze (Pobranie):
Przesyłka (400-1000zł) - 0zł

copyright by Apteka FM