infolinia 22 250-22-76 (pon-pią: 8-16, sob: 8-14)

Ibum d/dzieci zaw.doust. 0,1 g/5ml 125 ml

0/5    (0 opinie)
14,00
ilość sztuk:
kupuję
Ibum d/dzieci zaw.doust. 0,1 g/5ml 125 ml
Powiadom znajomego

<html>Nazwa produktu leczniczego: Ibum

Skład: Ibuprofenum

Postać farmaceutyczna: kapsułki miękkie

Dawka: 200 mg

Działanie
Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wywiera działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe poprzez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej. Odwracalnie hamuje agregacje płytek krwi. Po podaniu doustnym dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 1-2 h. W 99% wiąże się z białkami osocza. Przenika do płynu maziowego. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w postaci nieaktywnych metabolitów. T0,5 w fazie eliminacji wynosi ok. 2 h.

Wskazania
Bóle różnego pochodzenia o słabym do umiarkowanego nasileniu: ból głowy (w tym migrena), ból gardła, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, ból na skutek ząbkowania, bóle mięśniowe, stawów, kości, pourazowe, pooperacyjne, nerwobóle, bóle uszu w stanach zapalnych ucha środkowego. Stany gorączkowe w przebiegu grypy, przeziębienia, innych chorób zakaAonych lub w przebiegu odczynu poszczepiennego. Bolesne miesiączkowanie.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej - po kwasie acetylosalicylowym lub innych NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacje lub krwawienia, również po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca. Jednoczesne przyjmowanie innych NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Skaza krwotoczna. III trymestr ciąży.

środki ostrożności
Ostrożnie stosować u pacjentów z układowym toczniem rumieniowatym lub mieszaną chorobą tkanki łącznej; chorobami przewodu pokarmowego oraz przewlekłymi zapalnymi chorobami jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna); nadciśnieniem tętniczym i(lub) zaburzeniami czynności serca w wywiadzie; zaburzeniami czynności nerek; zaburzeniami czynności wątroby; u osób z czynną lub przebytą astmą oskrzelową oraz innymi chorobami alergicznymi (zażycie preparatu może wywołać skurcz oskrzeli). Ostrożnie stosować u pacjentów otrzymujących leki przeciwzakrzepowe, kortykosteroidy, leki antyagregacyjne, w tym kwas acetylosalicylowy oraz u osób w podeszłym wieku (istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Ze względu na zawartość sorbitolu kapsułki a ze względu na zawartość maltitolu zawiesina nie powinny być stosowane u pacjentów z dziedziczną nietolerancją fruktozy. Zawiesina ze względu na zawartość czerwieni koszenilowej może powodować reakcje alergiczne.

Ciąża i laktacja
W III trymestrze ciąży preparat jest przeciwwskazany (zmniejszenie czynności skurczowej macicy, przedwczesne zamykanie przewodu tętniczego Botala, nadciśnienie płucne u noworodka, zwiększone ryzyko przedłużonego krwawienia u matki i dziecka, obrzęki u matki). W I i II trymestrze ciąży nie zaleca się stosowania preparatu (brak badań). Ibuprofen i jego metabolity mogą w niewielkich ilościach przenikać do mleka matki. W dawkach zalecanych dla ww. wskazań przy krótkotrwałym stosowaniu nie ma konieczności odstawienia niemowląt od piersi. Ibuprofen, poprzez wpływ na owulację, może zaburzać płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po odstawieniu preparatu.

Działania niepożądane
Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd. Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki. Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, matrwica toksyczno-rozpływna naskórka, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli. W pojedynczych przypadkach obserwowano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.

Interakcje
Nie należy stosować ibuprofenu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi NLPZ i kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużyć czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zydowudyną. Zwiększa stężenie litu i metotreksatu we krwi.

Dawkowanie
Doustnie. Kapsułki - dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 200-400 mg ibuprofenu co 4-6 h; maksymalnie 1200 mg/dobę w dawkach podzielonych. Zawiesina - niemowlęta 3-6 mż. (5-7,6 kg): 2,5 ml 3 razy na dobę (150 mg/dobę); niemowlęta 6-12 mż. (7,7-9 kg): 2,5 ml 3-4 razy na dobę (150-200 mg/dobę); dzieci od 2-4 rż. (10-15 kg): 5 ml 3 razy na dobę (300 mg/dobę); dzieci 5-6 rż. (16-20 kg): 7,5 ml 3 razy na dobę (450 mg/dobę); dzieci 7-10 rż. (20-29 kg): 10 ml 3 razy na dobę (600 mg/dobę); dzieci 11-13 rż. (29-40 kg): 15 ml 3 razy na dobę (900 mg/dobę); dzieci o mc. powyżej 40 kg: 15-20 ml 3-4 razy na dobę (900-1200 mg/dobę). Odstępy między dawkami powinny wynosić co najmniej 6 h.</html>

Produkt chwilowo niedostępny

Infolinia

Masz pytania? Potrzebujesz porady farmaceuty? Skontaktuj się z nami.
tel. 22 250-22-76

Polecamy

WYSYŁKA GRATIS!

Kupuj ile dusza zapragnie wysyłka kurierem "7" to jedyne:
Kurier "7" GRATIS (wpłata na konto):
Przesyłka (300-1000zł) - 0zł
Kurier "7" wpłata na konto:
Przesyłka (1-299,99zł) - 15zł
Kurier "7" płatność przy odbiorze (Pobranie):
Przesyłka (1-399,99zł) - 17zł
Kurier "7" płatność przy odbiorze (Pobranie):
Przesyłka (400-1000zł) - 0zł

copyright by Apteka FM